Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm izle – 10.05.2013
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm tek aprça izle IMDB Puanı 365 Görüntülenme

Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm izle – 10.05.2013

(Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm kesintisiz dizi izle)

Yönetmen:

Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm izle

Oyuncular:

Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm full zile

Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm izle,Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm tek parça izle,Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm full izle,Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm kesintisiz izle,Osmanlıda Derin Devlet 4.Bölüm online dizi izle
Dizi Hakkında: Sürgündeki Acem Şahı Tahmasp tahtına oturur oturmaz Osmanlı”dan kaybettiği toprakların iadesini isteme küstahlığında bulunur. Bunun üzerine Padişah III. Ahmet Han, Lale Devri şairi Nedim”in meşhur beyitiyle bu duruma şöyle yanıt verir; “Bu Şehri İstanbul ki bi misli bahadır / Bir tek taşına bütün Acem mülkü Fedadır.”
Oysa Şah çoktan İstanbul”a adamlarını yerleştirmiş, hedefi Padişah ve Damadı Nevşehirli İbrahim Paşa olan bir isyan hazırlığına başlamıştır. Özellikle Nevşehirli İbrahim Paşa”dan hoşnut olmayan bürokratlardan bazıları çeşitli vaatlerle saf değiştirip Acem tarafına geçmiş, devletin içinde darbe için derin bir yapı kurmuştur. Ayasofya Vaizi İspirizade, eski İstanbul kadısı Zülâli Hasan Ağa ve Nevşehirli İbrahim Paşa”nın damadı olan Kaymak Mustafa Paşa bu çetenin başını çekmektedir. Çete, yeniçeri ve İstanbul esnafı üzerinde karizmatik bir etkisi olan Patrona Halil”i, Dilruba isimli bir cariyeyi hediye ederek kendi saflarına çeker. Nevşehirli İbrahim Paşa”yı öldürmesi için Patrona ve adamlarının önüne atar. Hain bir pusuya düşen İbrahim Paşa”nın hayatını son anda ortaya çıkan bir yeniçeri istihbarat subayı kurtarır. İsmi Pehlivan Halil”dir. Bizzat padişahın kendisine asileri bulmak için yemin etmiş bir serdengeçtidir. Lale Devri”nin kanlı isyan günlerinde iki Halil”in mücadelesi böylece başlamış olur.

  • Yorumlar
  • Detaylar